Wakacyjnie w Nysie

Opublikowano: piątek, 25, sierpień 2017
Elżbieta Kaznowska

22 sierpnia Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie zorganizował dla dzieci ze wsi wyjazd do Nysy. Nasze mieszkanki miały również okazje uczestniczyć w tym dniu w wojażach po tym pięknym mieście.  Nysa jest jednym z najstarszych miast śląskich. Miasto proponuje liczne atrakcje, które pozwalają bliżej zapoznać się z rejonem. Dlatego aby pogłębić swoją wiedzę krajoznawczą, mieszkanki wczesnym rankiem wyjechały na wycieczkę.

Czytaj więcej...

Rodzinne biesiadowanie

Opublikowano: środa, 23, sierpień 2017
Elżbieta Kaznowska

W dniu 19 sierpnia 2017 roku na terenie naszego domu odbył się kolejny raz Piknik Rodzinny, czyli wspólne biesiadowanie przy dobrej zabawie, muzyce, jadle i piciu. Każda mieszkanka czekała na przyjazd bliskich osób – były łzy szczęścia, ale też łzy smutku, gdy nikt nie przyjechał.

Czytaj więcej...

Arboretum w Wojsławicach

Opublikowano: czwartek, 20, lipiec 2017
Elżbieta Kaznowska

Z okazji pierwszych słonecznych dni lata mieszkanki miały zorganizowany wyjazd do arboretum w Wojsławicach. Organizatorami wycieczki były panie prowadzące terapie promocji zdrowia oraz hortikuloterapie. Głównym celem było aktywne spędzenie czasu wolnego, przebywanie w pięknym otoczeniu oraz rozwój polisensoryczny.

Czytaj więcej...

Stoi na stacji lokomotywa....

Opublikowano: wtorek, 13, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

11 czerwca grupa mieszkanek wraz z opiekunami postanowiła aktywnie spędzić niedzielny dzień i wybrała się na wycieczkę do Krośnic. Główną atrakcja była przejażdżka Krośnicką Koleją Wąskotorową, która, jest niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Krośnic i okolic. Kolejka kursuje na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach, po niemal 3 km trasie, gdzie znajduje się 5 mniejszych stacyjek.

Czytaj więcej...

Zawody Kamienna Góra

Opublikowano: piątek, 09, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

W środę 7 czerwca 2016 r. na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVII DOLNOŚLĄSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH. Lekkoatletyka jest dyscypliną sportową dla zawodników w każdym wieku oraz na każdym poziomie sprawności.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Lichenia

Opublikowano: środa, 07, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

4 czerwca grupa mieszkanek wybrała się na pielgrzymkę wraz ze społecznością wsi Jemielna do Lichenia. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, na miejscu byłyśmy ok godz. 10. Na godzinę 12 zaplanowana była Msza Święta w licheńskiej Bazylice, w intencji pielgrzymów z Jemielnej. Dlatego też przed Mszą miałyśmy czas dla siebie, żeby móc pozwiedzać Bazylikę Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski oraz tereny przyległe do bazyliki.

Czytaj więcej...

Kocham Cię Polsko!

Opublikowano: poniedziałek, 05, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

„Hiszpanie tańczą do flamenco, Włosi słuchają muzyki, Grecy bawią się przy rytmach zorby, a my dzisiaj bawimy się przy dźwiękach naszego bandu „Hot girls” pod przewodnictwem L. Jańczak!”.

Czytaj więcej...

Powitanie lata 2017

Opublikowano: piątek, 26, maj 2017
Elżbieta Kaznowska

W dniu 24.05.2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne mieszkanek i mieszkańców naszego domu. Miało ono na celu bliższe poznanie się, aktywne spędzenie czasu wolnego.

Czytaj więcej...