Arboretum w Wojsławicach

Opublikowano: czwartek, 20, lipiec 2017
Elżbieta Kaznowska

Z okazji pierwszych słonecznych dni lata mieszkanki miały zorganizowany wyjazd do arboretum w Wojsławicach. Organizatorami wycieczki były panie prowadzące terapie promocji zdrowia oraz hortikuloterapie. Głównym celem było aktywne spędzenie czasu wolnego, przebywanie w pięknym otoczeniu oraz rozwój polisensoryczny.

Czytaj więcej...

Stoi na stacji lokomotywa....

Opublikowano: wtorek, 13, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

11 czerwca grupa mieszkanek wraz z opiekunami postanowiła aktywnie spędzić niedzielny dzień i wybrała się na wycieczkę do Krośnic. Główną atrakcja była przejażdżka Krośnicką Koleją Wąskotorową, która, jest niewątpliwie największą atrakcją turystyczną Krośnic i okolic. Kolejka kursuje na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Krośnicach, po niemal 3 km trasie, gdzie znajduje się 5 mniejszych stacyjek.

Czytaj więcej...

Zawody Kamienna Góra

Opublikowano: piątek, 09, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

W środę 7 czerwca 2016 r. na stadionie lekkoatletycznym w Kamiennej Górze odbył się XVII DOLNOŚLĄSKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY OLIMPIAD SPECJALNYCH. Lekkoatletyka jest dyscypliną sportową dla zawodników w każdym wieku oraz na każdym poziomie sprawności.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka do Lichenia

Opublikowano: środa, 07, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

4 czerwca grupa mieszkanek wybrała się na pielgrzymkę wraz ze społecznością wsi Jemielna do Lichenia. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem, na miejscu byłyśmy ok godz. 10. Na godzinę 12 zaplanowana była Msza Święta w licheńskiej Bazylice, w intencji pielgrzymów z Jemielnej. Dlatego też przed Mszą miałyśmy czas dla siebie, żeby móc pozwiedzać Bazylikę Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski oraz tereny przyległe do bazyliki.

Czytaj więcej...

Kocham Cię Polsko!

Opublikowano: poniedziałek, 05, czerwiec 2017
Elżbieta Kaznowska

„Hiszpanie tańczą do flamenco, Włosi słuchają muzyki, Grecy bawią się przy rytmach zorby, a my dzisiaj bawimy się przy dźwiękach naszego bandu „Hot girls” pod przewodnictwem L. Jańczak!”.

Czytaj więcej...

Powitanie lata 2017

Opublikowano: piątek, 26, maj 2017
Elżbieta Kaznowska

W dniu 24.05.2017 r. odbyło się spotkanie integracyjne mieszkanek i mieszkańców naszego domu. Miało ono na celu bliższe poznanie się, aktywne spędzenie czasu wolnego.

Czytaj więcej...

V Dolnośląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Opublikowano: wtorek, 23, maj 2017
Elżbieta Kaznowska

18 maja 2017 roku zawodniczki Klubu Sportowiec Ostrowina po raz pierwszy miały okazję sprawdzić swoje możliwości w turnieju bowlingowym.

Czytaj więcej...

Święta Wielkanocne

Opublikowano: poniedziałek, 24, kwiecień 2017
Elżbieta Kaznowska

Podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia mieszkanki uczestniczyły w poświęceniu pokarmów pod opieką pani J. Korabik. W godzinach popołudniowych odbyła się pogadanka na temat „ Poświęconych pokarmów i ich znaczenia”.

Czytaj więcej...